Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica VI NR 38:

Bronowice na wyciągnięcie ręki!

Projekt odrzucony: Dnia 25 kwietnia br. do Wnioskodawcy projektu wysłana została wiadomość e-mail, w której opisano dlaczego projekt wymaga modyfikacji. Wnioskodawca mimo pisemnej prośby nie udzielił żadnej odpowiedzi w ciągu 14 dni. Projekt nie zawiera istotnych informacji potrzebnych do przeprowadzenia analizy formalnej i merytoryczno-prawnej, tj. wskazania lokalizacji nośników. Wnioskodawca powołuje się również na przeprowadzenie konsultacji społecznych co jest niezgodne z ideą Budżetu Obywatelskiego. Budżet Obywatelski sam w sobie stanowi specyficzną formę konsultacji społecznych, zatem nie jest dopuszczalne, aby projekty w treści zawierały informacje oraz wskazania do przeprowadzenia dodatkowych konsultacji społecznych na temat przedmiotu złożonego wniosku np. proponowanej lokalizacji. Ponadto forma i treść zaproponowanego nośnika są niezgodne z nośnikami przewidzianymi w ramach Systemu Informacji Miejskiej dla Krakowa (SIM) wprowadzonego Zarządzeniem Nr 2260/2022 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 10 sierpnia 2022 r. W związku z powyższym zakres propozycji zadania w ramach ww. projektu nie może być realizowany w ramach BO zgodnie z § 10 ust. 1 pkt 6 oraz § 17 ust. 1 pkt 4 Regulaminu BO.

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica VI - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

132 021,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Dzielnica Bronowice

Krótki opis projektu

Chcesz zwiedzić swoją okolicę i odkryć coś nowego? Jesteś nowy w naszej dzielnicy i nie wiesz gdzie się wybrać? Za pomocą tablicy informacyjnej z mapą i jej internetowej wersji zaprezentujemy wszystkie, najlepsze i bezpłatne atrakcje w Twojej okolicy

Opis projektu

Celem projektu jest opracowanie mapy darmowych i ogólnodostępnych miejsc dla mieszkańców dzielnicy.

 

Prezentujemy wszystkie najlepsze bezpłatne atrakcje w Twojej okolicy zebrane na jednej tablicy, wraz z interaktywnym kodem QR, który prowadzi do mapy online i krótkich opisów miejsc
Jednak to nie wszystko - nasze tablice podniosą estetykę otoczenia, oferując oazę spokoju, w której możesz odpocząć i rozkoszować się zielenią.
Dzięki mapie będzie można poznać swoją dzielnice, odkryć jej infrastrukturę, znaleźć w niej miejsce dla siebie.

Wskazanie i wybór darmowych miejsc 
Miejsca, które proponujemy zaznaczyć na wspomnianej mapie to m.in. parki, domy kultury, skwery, biblioteki, inspirująca architektura, ośrodki religijne, zbiorniki wodne, lasy, ścieżki przyrodnicze, ścieżki edukacyjne, place zabaw, muzea/wystawy z wyszczególnionymi darmowymi dniami zwiedzania. Warto jednak nie ograniczać się do naszej wizji, ale postawić na informacje pozyskane podczas konsultacji społecznych i otworzyć się na pomysły proponowane przez mieszkańców i miłośników dzielnicy.
Ostateczny wygląd oraz umiejscowienie mapy zostanie opracowany na podstawie konsultacji z mieszkańcami dzielnicy.
Każdy mieszkaniec będzie mógł wskazać miejsca, które jego zdaniem mogą być interesujące dla innych. 
Następnie zostanie zaprojektowana plansza mapy, do której  zostanie dołączony kod QR. Skanując kod QR będzie można uzyskać dostęp do wersji online mapy z opisami miejsc. Będzie ona dostępna na stronie Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej, gdzie zostanie utworzona podstrona przekierowująca do mapy pt.  “Na wyciągnięcie ręki”. Podstrona będzie systematycznie rozbudowywana o kolejne dzielnice, które również zdecydują się na podobne rozwiązanie. 

Tworząc mapę inkluzywną należy wziąć pod uwagę ułatwienia dostępu tj. położenie na odpowiedniej wysokości, audiodeskrypcję, pomoce wizualne, mapy dotykowe (dla osób z niepełnosprawnością wzrokową), opisy lokalizacji, również w języku Braille''''''''''''''''a!

Nie przegap przygody- głosuj na nasz projekt już dziś!
 
Autorzy projektu: Agata Olszówka, Alicja Kowalska, Ewelina Kapłon, Maciej Ostrowski

UZASADNIENIE PROJEKTU

Mapa darmowych miejsc w Krakowie! Po co?
Jako młodzi mieszkańcy Krakowa, którzy wciąż poznają miasto, chcielibyśmy zachęcić mieszkańców do odkrycia na nowo dzielnicy oraz zaprezentowania innym co ma ona do zaoferowania. Codziennie przechodzimy koło miejsc, które posiadają bogatą historię, a nie mamy o tym pojęcia. W dobie ciągłego pośpiechu, marzymy o przestrzeni gdzie można się zatrzymać, nie tylko po to by odpocząć, ale i móc dowiedzieć się czegoś nowego, zainspirować i lepiej poznać dzielnicę. Potrzebujemy miejsca w cieniu, blisko drzew, gdzie można zrelaksować się i  spoglądając na mapę - odnaleźć miejsca, które w danej dzielnicy warto eksplorować!
 
Kilka powodów:
Zachęcanie do zaangażowania społeczności: Mapa darmowych miejsc może zachęcić mieszkańców do zwiedzania ich dzielnicy - Bronowice. Osoby w każdej grupie wiekowej mogą skorzystać z bezpłatnej mapy miejsc, takiej jak ta! Warto pamiętać, że w rzeczywistości wielu seniorów jest aktywnych i żądnych przygód oraz lubi odkrywać nowe miejsca i poznawać historię i kulturę swojego miasta.
 
Poprawa jakości życia: 
Dostarczając informacji o miejscach w Krakowie, mapa może przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców, dając im więcej możliwości rozrywki, wypoczynku i działalności kulturalnej. Może to być szczególnie ważne dla osób z ograniczonym budżetem lub szukających nieoczywistych form na spędzenie wolnego czasu.
 
Wierzymy, że ta mapa ma coś do zaoferowania każdemu, zachęcając do zaangażowania społeczności, promując zrównoważoną turystykę i poprawiając jakość życia w Krakowie. 
 
Dlaczego więc nie zrobić sobie przerwy od codzienności i razem z nami odkrywać tajemnice naszego miasta? Czekamy na Ciebie!
 
 
 
W razie braku możliwości realizacji któregokolwiek z celów i wizji projektu jesteśmy otwarci na jego modyfikację ze strony Miasta Krakowa.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Tablice z mapą Zakup i zamontowanie czterech tablic. 60 000,00 PLN
Ławki oraz zielone otoczenie tablic Zakup ławek, ich montaż oraz zagospodarowanie otoczenia poprzez zasadzenie zieleni w zależności od możliwości (przy każdej z tablic). 60 000,00 PLN
Audiodeskrypcja Dla każdej z tablic. 6 000,00 PLN
Kwestie marketingowe Rozpromowanie idei oraz dotarcie do mieszkańców o projekcie. 6 021,37 PLN
132 021,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Konsultacje społeczne Przeprowadzenie wspomnianych konsultacji i zebranie uwag dot. miejsc które miałyby być ujęte na tablicy z mapą. 2023
Zaprojektowanie mapy Zaprojektowanie mapy na podstawie ustaleń z mieszkańcami. pierwsza połowa 2024
Opracowanie podstrony internetowej Opracowanie strony internetowej z opisami miejsc. 2024
Montaż tablic i przestrzeni zielonej Zakup oraz zainstalowanie tablic i ławek wraz z nasadzeniem odpowiedniej zieleni. druga połowa 2024

Galeria

powrót